3.3.2016

Aktivity

SpaceUp
SpaceUp patří mezi tzv. unkonference (anglicky unconference), jedná se tedy o méně formální konferenci bez předem daného programu, ten tvoří až samotní účastníci. Více informací je možné nalézt na spaceup.org. Každý rok se po celém světě koná asi deset SpaceUpů, avšak do České republiky jej zatím ještě nikdo nepřinesl. První český SpaceUp plánujeme uspořádat začátkem prosince 2016 v Praze. Pro více informací se neváhejte obrátit na spaceup@czechspacenetwork.cz.

Stratosférický balón
Stratosférický balón představuje finančně dostupnou platformu pro uskutečnění technologických, biologických a celé řady dalších experimentů. Ve výškách, které tyo balóny dosahují, panují podmínky, které se v určitých ohledech přibližují podmínkám na oběžné dráze, díky tomu je možné testovat komponenty určené třeba pro CubeSaty. Našm cílem je dát dohromady zajímavé experimenty a stratosférický balón vypustit v první polovině roku 2017. Pro více informací se neváhejte obrátit na balon@czechspacenetwork.cz.

Analogová mise na Mars
Analogové mise umožňují simulovat podmínky, kterým by čelili první návštěvníci Marsu – pusté místo, izolace posádky, bydlení ve stísněných habitatech, venkovní pobyt pouze ve skafandru, časové zpoždění komunikace a další. Díky tomu je možné zkoumat fungování člověka v extrémních podmínkách a uskutečnit další experimenty související s jeho přežitím a prací na cizí planetě. Analogovou misi na Mars bychom rádi uskutečnili na konci roku 2017 nebo na začátku roku 2018. Pro více informací se naváhejte obrátit na mars@czechspacenetwork.cz.

Přejít k navigační liště